Minu praktika Tallinna Loomaaias leidis aset vahemikus 1.06 – 31.08. 2021. Praktika juhendajaks oli loodushariduse osakonna juhataja Maris Laja. Praktikakoha valiku põhjuseks oli sobiv asukoht, uudishimu loomaia kui süsteemi toimimise vastu, loodusalaste teadmiste täiendamise ning ekskursioonide läbiviimise võimalus.
Mis ma seal siis tegin?
Loomaaia ajalooga tutvumine - kohalikus raamatukogus ja internetis surfamine, töötajatega vestlemine. Veskimetsa loodusõpperajal olevate infostendide jäädvustamine ja talletamine.
Loomaaia struktuuriga tutvumine – internetis surfamine, töötajatega vestlemine. Eriti hariv oli kohtumine ja koostöö raamatukogu juhatajaga, söödaosakonna juhatajaga ning turundusosakonna juhatajaga ning loomulikult praktika juhendaja – loodushariduse osakonna juhatajaga.
Veskimetsa loodusõpperajaga tutvumine – õpperajal mitmeid tunde iseseisvalt aja veetmine ja sellega tutvumine, lugemine ja materjali talletamine, looduse märkamine, loodusraja koostajaga suhtlemine ja koostöö. Mitmekülgne ettevalmistus loodusretke läbiviimiseks sellel õpperajal.
Linnalaagrite tegevuste planeerimine ja läbiviimine – koostöös loodusharidusspetsialistidega 3-e linnalaagri planeerimine ja läbiviimine, erinevad loodushariduse meetodid, aktiivõpe, mängud, ekskursioonid ja õppetuurid loomaaias, loomaaia asukatega tutvumine. Samuti loodusharidusspetsialistide jälgimine õppetuuride läbiviimisel, nendelt õppimine.
Osalemine loomaaia öörännakul, giidide käitumise jälgimine ja nendelt õppimine.
Koostööpartneritega tutvumine – käik Eesti Vabaõhumuuseumis ja Tallinna Botaanikaaias
Enda tuuride planeerimine ja läbiviimine – erinevate tegevuste raames õpitud materjali põhjal loomaia tuuri koostamine ja läbiviimine, mis kestsid keskmiselt igaüks 4 tundi. Kokku viisin läbi 4 tuuri, mis sisaldasid loomaaia ajalugu, struktuuri, üleüldist toimimist, asukate tutvustamist jne. Tuurid toimusid õhtustel aegadel.